Piebiak złożył prywatny akt oskarżenia wobec Scheuring-Wielgus

&lt![CDATA[

„Prywatny akt oskarżenia w tej sytuacji wydaje mi się adekwatną reakcją na tego rodzaju pomówienia, bo jeśli to nie jest pomówienie, co pani poseł w krótkich słowach raczyła stwierdzić, to nie wiem, co nim jest” – powiedział PAP sędzia Piebiak.

W sprawie chodzi o wypowiedź posłanki z debaty sejmowej z 15 lipca br. nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. „To pana wiceminister Piebiak był głową układu, którego celem było szukanie haków na sędziów i prokuratorów” – mówiła posłanka z mównicy sejmowej zwracając się do Ziobry. Taką wypowiedź odnotowano w sejmowym stenogramie.

Piebiak we wtorek zaznaczył, że niewątpliwie wypowiedź posłanki stanowi także naruszenie jego dóbr osobistych, ale „na chwilę obecną” zdecydował się na drogę prywatnego aktu oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego. „Pozew cywilny oczywiście mogę rozważyć, ale na razie nie podjąłem tej decyzji” – dodał.

Jak ponadto poinformował w związku z tym prywatnym aktem oskarżenia we wtorek został też złożony w Biurze Podawczym Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłance Scheuring-Wielgus. „Jasne, że najpierw musi się wypowiedzieć Sejm. Spokojnie czekam. Sprawa nie jest trudna dowodowo, wymaga tylko oceny tych słów” – zaznaczył Piebiak.

Posłanka Scheuring-Wielgus odnosząc się do tych doniesień powiedziała we wtorek PAP, że nie otrzymała jeszcze żadnej informacji ani pisma w sprawie. „Jak dostanę i wszystko przeczytam, to wtedy się odniosę” – dodała.

O sprawie jako pierwszy napisał portal wpolityce.pl. Jak przekazał portal, prywatny akt oskarżenia wpłynął we wtorek do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia.

]]
Source: Gazeta prawna