Rozwód a emerytura – demografia ma głos.

Rozwód a emerytura – demografia ma głos.

Specjaliści do spraw demografii biją na alarm, mówiąc, że w Polsce rodzi się zbyt mała liczba dzieci. Nie powinno to martwić tylko samych zainteresowanych rodziców, ale wręcz wszystkie osoby, szczególnie te, które w najbliższym czasie będą udawały się na emeryturę. Ciężko wyjaśnić tą zawiłą sytuację, w której dowiadujemy się, że to dzieci, a nie my sami pracujemy na własną emeryturę, ale tak działa nasz kraj. Skoro każdy płaci sobie składki na emeryturę, to jego pieniądze na starość dawny powinny być na indywidualnym koncie, jak się jednak okazuje to dzieci, a nie my sami pracujemy na swoją emeryturę.

Specjaliści mówią, że jeżeli rozwód będzie odbywał się coraz częściej, ludzie zamiast rodzić dzieci będą decydowali się żyć w separacji i odchodzić od siebie to za kilkanaście lat będzie w Polsce ogromny problem z wypłatami emerytur. Kto wszakże będzie pracował na emeryturę dla nas skoro w Polsce będzie znacznie więcej ludzi chętnych otrzymać emeryturę niż zdolnych do zapracowania na nią ?

Powinniśmy jak najszybciej powstrzymać proceder, który prowadzi do tego, że rozwód (czy to będzie Kraków, Warszawa czy inne miasto) jest tak łatwy do wzięcia. Jeżeli ludzie nie odczuwają żadnych przeszkód przed tym by tak łatwo się rozchodzić, decydują się rozdzielać swoje małżeństwa zaledwie po jednej poważnej kłótni to za chwilę okaże się, że w Polsce liczba małżeństw będzie szalenie mała, a liczba rodzących się dzieci jeszcze mniejsza.

Być może to społeczne przyzwolenie na to by brać rozwód spowodowało, że ludzie coraz łatwiej decydują się rozstawać w ten właśnie sposób. Kilkanaście lat temu, kiedy wzięcie rozwodu nie było tak proste, bo na przykład protestowała przeciwko temu bliska rodzina, wiele osób porzucało pomysł o rozstaniu się, bo „nie przystoi się rozwodzić”. Dzisiaj każdy z nas ma w kręgu swoich znajomych przynajmniej kilka par, które mają za sobą sprawę rozwodową (i to nie ważne czy to będzie Kraków, Warszawa czy mała miejscowość), już nawet kilka lat po ślubie. Właśnie może też zbyt pochopna decyzja o tym by zawrzeć związek małżeński spowodowała, że rozstajemy się tak szybko. Skoro ludzie znają się dopiero kilka miesięcy, a już decydują się na ślub to nic dziwnego, że wiele takich par składa szybki pozew o rozwód Kraków, gdy okazuje się po głębszym poznaniu osoby, że kompletnie do siebie nie pasują. Zanim podejmie się decyzję o zawarciu związku małżeńskiego powinno dokładnie zastanowić się nad tym czy faktycznie chcemy związać się z drugą osobę na resztę swojego życia ! Potem może okazać się, że pozew o rozwód Kraków jest łatwo złożyć, ale podzielić majątek lub zdecydować z którym rodzicem mają żyć dzieci nie jest już tak prosto i prowadzić to może nawet do depresji !