Wiceprezes Sądu Rejonowego wydał zgodę na wyjazd Juszczyszyna do Warszawy

&lt![CDATA[

„Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Krzysztof Krygielski w dniu 20 stycznia 2020 r. wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy. Tym samym zmieniona została wcześniejsza decyzja Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Macieja Nawackiego o odmowie wystawienia takiej delegacji sędziemu Juszczyszynowi” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski i dodał, że w związku z tym Juszczyszyn pojedzie do Warszawy samochodem służbowym Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Krzysztof Krygielski mógł wydać taką decyzję, ponieważ prezes olsztyńskiego sądu Maciej Nawacki jest od poniedziałku na urlopie.

Krygielski jest wiceprezesem Sądu Rejonowego w Olsztynie, który w proteście przeciw zawieszeniu Juszczyszyna w grudniu złożył rezygnację ze stanowiska. Rezygnacja ta formalnie nie została dotąd przyjęta, dlatego sędzia ten nadal pełni funkcję wiceprezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Juszczyszyn we wtorek o godz. 9 w Kancelarii Sejmu ma się zapoznać z listami poparcia do KRS w nowym składzie. Kancelaria Sejmu już zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy, Juszczyszyn domaga się – pod groźbą grzywny – także list poparcia składanych przez sędziów.

]]
Source: Gazeta prawna