Ziobro o spotkaniu w siedzibie KRS: Nie widzę powodu rozmawiać z organem, który dopuszcza się bezprawia

Ziobro o spotkaniu w siedzibie KRS: Nie widzę powodu rozmawiać z organem, który dopuszcza się bezprawia

W środę rano w siedzibie KRS odbędzie się spotkanie szefa Rady, sędziego Dariusza Zawistowskiego z przedstawicielami asesorów oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Na spotkanie został też zaproszony minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy w KRS, Wiesław Johann. W miniony poniedziałek KRS postanowiła zgłosić sprzeciw wobec 265 asesorów, którzy we wrześniu br. odebrali akty mianowania od ministra sprawiedliwości na czas nieokreślony.

Ziobro pytany na poniedziałkowej konferencji prasowej o zaproszenie KRS, uznał że Krajowa Rada Sądownictwa, w związku ze swym sprzeciwem, dopuściła się „rażącego, jawnego złamania prawa”. „W związku z bezprawiem, nie widzę powodu, by w tej chwili prowadzić rozmowy z organem, który dopuszcza się bezprawia” – oświadczył szef MS.

„Nie mogę akceptować bezprawia. Krajowa Rada Sądownictwa dopuściła się bezprawia w stosunku do asesorów sądowych – przeszło 260 ludzi potraktowała tam samo, według wymyślonych przesłanek prawnych” – ocenił Ziobro.


Source: Gazeta prawna