Ziobro: Zaproponujemy rozwiązania, które przynajmniej w części wyjdą naprzeciw oczekiwaniom pracowników sądów i prokuratur

&lt![CDATA[

W Warszawie odbywa się we wtorek manifestacja pracowników sądów i prokuratur. Domagają się oni wzrostu miesięcznego wynagrodzenia pracowników sądów i prokuratur o 450 zł netto jeszcze w 2019 r.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany był we wtorek o to, czy rząd planuje skierować nowe propozycje do tej grupy zawodowej. „Wczoraj rozmawiałem z panem premierem i panią minister finansów na temat przyszłego budżetu, propozycji wskaźników” – powiedział minister. „Nie chcę tu ujawniać szczegółów, ale te rozmowy trwają i rzeczywiście Ministerstwo Sprawiedliwości będzie postulować rozwiązania, które będą wychodzić naprzeciw – przynajmniej w jakiejś części – oczekiwań pracowników” – zapowiedział minister.

Ziobro poinformował również, że w MS trwają prace nad projektem ustawy, która „ma charakter zasadniczy dla pracowników sądów i prokuratur”. Jak zapowiedział, mają się tam znaleźć zapisy związane ze statusem, pozycją społeczną i możliwościami zarobkowymi pracowników sądów i prokuratur.

„O szczegółach też w tym momencie nie chcę mówić, bo trwają jeszcze negocjacje i rozmowy na temat zapisów konkretnych tej ustawy” – zaznaczył Ziobro.

]]
Source: Gazeta prawna